Agnieszka Spodzieja

Specjalizacja: gospodarka odpadami, GOZ

Absolwentka Politechniki Gdańskiej na interdyscyplinarnym kierunku Environmental Protection and Management.
Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej „Nowe technologie w zagospodarowaniu odpadów” oraz „Systemy Środowiskowego Zarządzania Jakością”.


Przez wiele lat związana z zakładem zagospodarowania odpadów, gdzie jako członek JRP (Project Manager) budowała zakład przy udziale środków ISPA/NFOŚiGW, a potem jako Manager w zakładzie przez długi okres kariery zawodowej dowodziła działem ochrony środowiska, sprzedaży i marketingu.


Od 2012 roku związana z sektorem prywatnym zajmując się doradztwem branżowym, sporządzaniem dokumentacji, edukacją ekologiczną oraz sprzedażą technologii i urządzeń do zagospodarowywania odpadów międzynarodowych firm tj. W.L..GORE & Associaties GmbH, ProfiKomp, Vecoplan AG,. Project Manager i technolog w realizowanych inwestycjach. Kierownik projektu w zrealizowanym projekcie B&R „Development of small-scale, automated membrane-covered composting technologies”.


Od czerwca 2020 zasila grono Ekologów w BOŚ Banku.


Posiada 20- letnie, branżowe doświadczenie w szerokim obszarze ochrony środowiska, szczególnie gospodarki odpadami, w tym biologicznym przetwarzaniu odpadów, doświadczenie w realizacji inwestycji z zakresu ekologicznego, a także w działaniach w obszarze zero waste i GOZ.


Jako prelegent, od kilkunastu lat bierze czynny udział w polskich i międzynarodowych konferencjach z dziedziny gospodarki odpadami.

Potrzebujesz kontaktu z ekspertem? Napisz: fundacja@biznesdlaklimatu.pl