Patron wody z nieba

Woda jest naszym najcenniejszym zasobem, jednak jej dostępność staje się coraz bardziej ograniczona. Edukacja w zakresie zrównoważonego wykorzystania wody jest kluczowa szczególnie dla przyszłych pokoleń, bo to właśnie oni są przyszłością naszej planety. Poprzez instalację beczek do retencji wody w szkołach, nie tylko edukujemy dzieci, ale również pokazujemy rozwiązanie, które każdy może zastosować w swoim otoczeniu.

Beczki retencyjne stanowią doskonały przykład praktycznej edukacji ekologicznej. Uczą nie tylko dzieci i młodzież, ale także całe rodziny o znaczeniu gospodarowania zasobami naturalnymi, takimi jak woda, oraz o metodach zrównoważonego rozwoju.

ZOSTAŃ PATRONEM WODY Z NIEBA – POSTAW SWOJĄ BECZKĘ!

Celem projektu jest również poszerzenie Mapy Retencji, która promuje i buduje zaangażowanie wokół tematu małej retencji. Przez to chcemy pokazać, że mała i średnia retencja, która powstaje w miejscu opadu, kiedy stanie się powszechnie stosowana, może znacząco wpłynąć na poprawę gospodarki wodnej w Polsce. Taka instalacja jest w stanie osiągnąć oszczędność wody wodociągowej na poziomie nawet około 50%!

Dlaczego retencjonować wodę?

  • System zbierania wody deszczowej zapobiega zalaniom i erozji terenu wskutek intensywnych opadów,
  • Odpowiada na problem suszy,
  • Ogranicza rozpływanie się zanieczyszczeń pochodzących np. ze środków ochrony roślin,
  • Zapewnia właściwy mikroklimat i zasila wody gruntowe,
  • Woda deszczowa jest miękka – idealna do podlewania.

Weź udział w akcji ,,Zostań Patronem Wody z Nieba”, która ma na celu nie tylko edukację najmłodszych o znaczeniu wody, ale również realne działania na rzecz jej oszczędzania.

W obliczu zmian klimatu oraz coraz większych wyzwań związanych z ochroną środowiska, powstał projekt mający na celu edukację najmłodszych o znaczeniu wody oraz sposobach jej oszczędzania. Twoja firma ma szansę stać się częścią rozwiązania w globalnym wyzwaniu, jakim jest zrównoważone gospodarowanie wodą.

Nie przegap okazji, by pokazać, że odpowiedzialny biznes i troska o przyszłe pokolenia są dla Ciebie priorytetem!